Araştırma Merkezleri ve Hastaneler Nasıl Kayıt Olur?

SAGİM | KAV1 - KAV 2 Sisteminin kullanımı Araştırma Merkezleri ve Hastaneler için ücretsizdir.

Bu sistemi kullanmak için Klinik Araştırma Merkezi ve/veya Sağlık Hizmet Biriminin SAGİM LTD.ŞTİ. ile sadece sözleşme imzalaması gerekmektedir.

Bu sözleşmenin kapsamında üç ana unsur vadır.

1. İlgili klinik araştırma biriminin tüm klinik araştırma çevrelerine SAGİM | KAV1 - KAV 2 Sistemini kullanarak araştırma kabul etmeye başladıklarını duyurmak,
2. SAGİM | KAV1 - KAV 2 Sistemi tarafından tanımlanan ve geliştirilen süreçleri ve standartları kabul etmek ve zaman tahditlerine de katiyen uyarak uygulamak,
3. KAV sistemi kullanılarak başvurusu yapılan her klinik araştırma için süreçleri ciddiyetle takip edip, sonucunda SAGİM tarafından kuruma değerlendirme ücreti olarak yapılacak ödemeyi kabul etmek.

SAGİM | KAV1 - KAV 2 Sistemini kullanmaya başlamak için Klinik Araştırma Kabul Edecek kurumların SAGİM ile sözleşme imzalayarak KAV Sistemine kayıt olmaları şarttır.
SAGİM ile imzalanacak ÖRNEK TASLAK SÖZLEŞME İÇİN         oku          Word indir          PDF indir 
 
Araştırma kabul edecek birimlerin sistemimizdeki zaman ve şekil standartlarına uyması, öncelikle Araştırma Başvurucularının temel talebidir. Bu sebeple önce SAGİM ile Klinik Araştırma Kabul edecek ve sistemi kullanacak kurum arasındaki sözleşme imzalanması ve sonra da aşağıdaki bilgilerin SAGİM KAV-1 ve KAV-2 sistemine girilmesi gerekmektedir. Sonrasında bu kullanıclara eğitimler verilecek ve sistem kullanılır olmaya hemen başlanabilecektir. 

Sistemimiz bulut üzerinden çalışmakta ve her kurumun verileri kendi kurumlarına özel tutulmaktadır. Sitemiz ve altyapılarımız yüksek düzeyli şifreleme ve güvenlik sertifikaları ile koruma altındadır. Kimse kendisinin olmayan verileri göremez, kullanamaz, kopyalayamaz, sadece klinik Araştırmalar Mevzuatları gereği anonimize bilgiler sayfadan araştırmacılar için gösterime açık olarak sunulmaktadır.
Sisteme girilerecek KURUM ve KULLANICILARI bilgileri için         oku          Word indir          Excel indir         PDF indir