Hakkımızda

SAGİM | Klinik Araştırmalar Veritabanı
KAV-1, KAV-2


Klinik Araştırmalar Veritabanı, Başvuru Yönetim Sistemi ve Provizyon Sistemi olarak çalışan KAV-1 ve KAV-2 yazılımları, Sağlık, Eğitim, Bilişim, Ar-Ge çalışmaları yapmak üzere Prof. Dr. Alper CİHAN ve Bil. Müh. Bülent SOYPAÇACI ile uzun yıllardır beraber çalıştığı arkadaşları tarafından kurulan SAGİM (İstanbul Üniversitesi Teknokent Merkezi) bünyesinde geliştirilen bir çok projeden biridir.

Prof. Dr. Alper Cihan, Gazi Üniversitesi, Zonguldak Karaelmas (Bülent Ecevit) Üniversitesi, Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi, Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, İstanbul Üniversitesi Hastaneler Direktörlüğü, İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, İSHOP ve İSKOP Projeleri, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurum Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Politikaları Kurulu üyeliği gibi yürüttüğü bir çok yöneticilik faaliyeti sırasında yüzlerce çalışkan, girişimci, inovatif ve geleceği planlayan arkadaşları ile çalışmıştır.
Çalıştığı her kurumda, kurumsallaşma, yönetişim, bilişim, kalite, mükemmeliyet, verimlilik, akıllı yönetim sistemleri, süreç mühendisliği, yazılım geliştirme gibi alanlarda birlikte çalıştığı yüzlerce arkadaşı ile kamu kurumlarına bir çok ürün, kültür, belgelendirme, yazılım ve yöntemler sağlamışlardır. Her kurumda çalıştığı çok değerli arkadaşlarının bir çoğu kurumlarında önemli pozisyonlarda devam ederken, bazıları da başka kurumlarda veya kendi girişimlerinde ülkemize önemli katkılar sunmaya devam etmektedirler. 

Prof. Dr. Alper Cihan ve birlikte çalıştığı bir çok arkadaşı, ürettiği değerlerin ve bilginin yaygınlaşması ve ihtiyaç sahiplerine ulaşması için bir kooperatif kültürü ile çalışmalarını genişletme kararı almışlardır.

Bu topluluk, yıllardır çalıştıkları süreçlerde geliştirdikleri ve ürettikleri bir çok hizmeti, talep eden kişi, kurum ve kuruluşlara da sunmak için İstanbul Üniversitesi Teknokent bünyesinde kurdukları SAGİM LTD. ŞTİ. bünyesinde bir araya gelmiştir. Şimdiye kadar yaptıkları bir çok geliştirmeden ilk olarak Obezit Sistemi Uygulamaları ve Yazılımlarını yaygınlaştırma projesine başlamışlardır. Arkasından Eğitim Sistem Mühendisliği kapsamında yaptıkları bir çok yazılım ve sistem tasarımlarını yaygınlaştırmaya başlamışlardır. 

Sağlık Sistem Mühendisliği, Yönetim Sistem Mühendisliği, Süreç ve Değişim Mühendisliği, Kurumsallaşma ve Kalite Sistemleri için geliştirip uyguladıkları PROKOP, SEMANTİK YÖNETİM, DEPE gibi bir çok özgün yöntem Prof. Dr. Alper Cihan ve Arkadaşları tarafından geliştirilmiştir. Bu sistemlerden bir tanesi olan SAGİM | Klinik Araştırmalar Veritabanı KAV-1, KAV-2 Sistemi de SAGİM olarak yaygınlaştırmaktadırlar.


SAGİM SAĞLIK EĞİTİM YÖNETİM VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME İNOVASYON MERKEZİ LTD. ŞTİ.
Üniversite Mahallesi, Sarıgül Sokak No 37/1 İstanbul Üniversitesi Teknokent Binası No: 206 Avcılar-İstanbul
Vergi Dairesi: AVCILAR
Vergi Numarası: 7370938046
Tel: 0.212.691 6090
Mobil: 0.532.285 0238

 

Görseller