Nasıl Araştırma Eklerim ?

Kendi adına veya herhangi bir destekleyici veya araştırmacı kurum adına, bireysel kayıt hesabı almış her kullanıcı, Yeni Araştırma Kaydı yapabilir.

Bunun için öncelikle Üst Menü üstünde Sayfanın sol üst kısmında bulunan Yeşil Renkli Yeni Araştırma butonu tıklanarak aşağıdaki sayfaya geçilir.Bu sayfada bulunan tüm mesajlar dikkatlice okunduktan sonra öncelikle başvurusu yapılacak araştırmanın Adı Başlık olarak girilir.

Bu girilen araştırma adının Sağlık Bakanlığı Onayı ve Etik Kurul Onayı için yapılan başvurulardaki isim ile aynı olması önemlidir.

Araştırma adı girildikten sonra, Okudum, Anladım, Devam yazan buton tıklanarak aşağıdaki sayfaya geçilir.


Araştırma Kaydı aşamasının bu kısmında 9 aşama vardır.

Araştırma tanımı, destekleyiciler/paydaşlar, denetim, özet, araştırmanın durumu, araştırma tasarımı, gönüllü niteliği, bütçe ve işlemler ile eklenecek dosyalar kısımları bu formda kolayca doldurulabilecektir.
Formun doldurulması ilerledikçe sol kenarda gözüken kontrol menüsünde her basamağın onaylanmasını ve eksiksiz dolduruldu bilgisini de anlık takip edebilirsiniz.Formu doldurmanın herhangi bir aşamasında kaydedip çıkarak daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Tüm form tamamlanıp eksiksiz tamamlanma onayı sistem tarafından görülünce otomatik olarak Kaydet butonunun yanında ONAYLA ve GÖNDER butonu çıkacaktır. ONAYLA ve Gönder butonu tıklandıktan sonra araştırma başvurusu düzeltmeye kapatılmış olarak Sisteme gönderilmiş olur.